BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia lassul

2008. december 4. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei harmadik negyedévben 7 százalékkal nőtt Szlovákia bruttó hazai terméke (GDP) az egy évvel korábbihoz képest - jelentette a szlovák statisztikai hivatal (SSÚ). A hivatal az év egészére a GDP 7,1 százalékos növekedését jósolja a korábban várt 7,9 helyett, ami jelentős visszalépés a 2007-es 10,4 százalékhoz viszonyítva, és 2009 első negyedében már csak 4,3 százalékra számítanak. Az országos átlagbér az év első kilenc hónapjában 21 042 korona (698,47 euró) volt, ez 9,4 százalékos növekedést jelent a tavalyihoz viszonyítva, a reálbér 4,7 százalékkal emelkedett. A hivatal előrejelzése szerint 2008-ban éves szinten az országos átlagkereset 22 006 korona (730,47 euró) lesz. Egyre kevesebb szlovákiai állampolgár vállal külföldön munkát. Az év első 9 hónapjában 5300-zal csökkent (169 ezer főre) a külföldön munkát vállalók száma 2007-hez képest. A legtöbben Csehországban (42 százalék) vállaltak munkát, ezt követi Nagy-Britannia (12,1 százalék), Magyarország (11,3) és 9 százalékra Németország (5,3), miközben 2,2 százalékponttal esett a munkanélküliek aránya.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet