BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb lesz a szlovák államháztartási hiány

2008. november 24. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A GDP-arányos államháztartási hiány jövőre Szlovákiában a korábban tervezett 1,7 százalék helyett várhatóan 2,08 százalék lesz - nyilatkozta tegnap Robert Fico miniszterelnök, miután egyeztetett kormánykoalíciós partnereivel. A kormányfő szerint ez még mindig az utóbbi évek legalacsonyabb hiánya lesz. Az idei deficitet már korábban felfelé módosították: 2-ről 2,3 százalékra. A tervezettnél nagyobb mínusz oka, hogy a világgazdasági növekedés lefékeződése következtében Szlovákiában is lassul a dinamika. A Fico-kabinet által elfogadott jövő évi költségvetési tervezet 6,5 százalékos növekedéssel számol, de a pénzügyi tárca már korábban 4,6 százalékra vette vissza előrejelzését. Fico tegnap ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy a különböző előrejelzések alapján 4,6-5,6 százalék közötti növekedés várható, ami az egyik leggyorsabb ütem lesz az uniós tagországok között. A tervezettnél nagyobb államháztartási hiány pótolható a tartalékokból, a korábban beharangozott szociális programoktól, mint leszögezte, egyetlen koronát sem kívánnak elvonni. Ha azonban a vártnál is erősebb lesz a válság hatása, akkor egyes kiadási tételekből faragnak le.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet