BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nyereség 30 százaléka megtakarítható Szlovákiában

2008. augusztus 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában a 2004-ben bevezetett radikális adóreform keretében eltörölték az örökösödési, az ajándékozási és az osztalékadót. A kisebb szlovák adóterhek már a magyar társaságok számára is vonzóvá váltak, ezért egyre több cég választja az országot székhelyéül. Erre vonatkozó adatok ugyan nem állnak rendelkezésre, de az is növeli az ország vonzerejét a magyar cégek számára, hogy a cégalapítás költsége - a Hospodárské Noviny című lap szerint - 25-30 ezer korona között mozog, ami maximum 230 ezer forintnak megfelelő összeget jelent. Ha a magyar cégek áttelepülnek Szlovákiába, akkor a nyereségük 30 százalékát megtakaríthatják a kisebb adókon - írja a lap.
A szlovák cégek külföldi tulajdonosai egyébként idén rekordosztalékot utalnak haza. A Pravda információi szerint ha csak a legnagyobb cégeket vesszük alapul (Slovnaft, US Steel, szlovák villamos művek, a három regionális áramszolgáltató, továbbá egy kivételével az összes szlovák bank), akkor az osztalék együttes összege elérheti az 50 milliárd szlovák koronát (385 milliárd forint). Ha azonban az összes külföldi tulajdonban lévő céget vesszük alapul, akkor a hazautalt összeg a Slovenská Sporitelna takarékpénztár becslése szerint elérheti a rekordnak számító 88 milliárd koronát (678 milliárd forint), ami 10 százalékkal több, mint 2007-ben.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet