Bár vasárnapra virradóra még esett Kelet-Szlovákiában, fokozatosan javul a helyzet: hétfőn már egy település sem volt elvágva a külvilágtól, az árvíz sújtotta járásokban helyreállt az áram- és gázszolgáltatás. A Bodrog, a Latorca és a Tisza menti településeken hétfőn napközben még harmadfokú volt az árvízvédelmi készültség, a többi folyón másodfokúra csökkentették: a szlovák meteorológiai intézet szerint az érintett régióban a következő napokban további csapadék nem várható. Ma érkezik meg viszont a Tisza szlovákiai szakaszára az Ukrajnából érkező komoly árhullám. Az anyagi károk összesítése még nem fejeződött be, a biztosítóknál eddig több száz kárbejelentést tettek. A hidakat, házakat, utakat, termést elsöprő víz egyedül a leginkább sújtott bártfai járásban több mint 200 millió korona (1,5 milliárd forint) kárt okozott.
