BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassan levonul a kelet-szlovákiai árhullám

2008. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár vasárnapra virradóra még esett Kelet-Szlovákiában, fokozatosan javul a helyzet: hétfőn már egy település sem volt elvágva a külvilágtól, az árvíz sújtotta járásokban helyreállt az áram- és gázszolgáltatás. A Bodrog, a Latorca és a Tisza menti településeken hétfőn napközben még harmadfokú volt az árvízvédelmi készültség, a többi folyón másodfokúra csökkentették: a szlovák meteorológiai intézet szerint az érintett régióban a következő napokban további csapadék nem várható. Ma érkezik meg viszont a Tisza szlovákiai szakaszára az Ukrajnából érkező komoly árhullám. Az anyagi károk összesítése még nem fejeződött be, a biztosítóknál eddig több száz kárbejelentést tettek. A hidakat, házakat, utakat, termést elsöprő víz egyedül a leginkább sújtott bártfai járásban több mint 200 millió korona (1,5 milliárd forint) kárt okozott.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet