Nem kell kapkodniuk azoknak a magyar állampolgároknak, akiknél otthon szlovák korona halmozódott fel. Szlovákiában 2009-ben ugyan az euró válik hivatalos fizetőeszközzé, ezért szlovák koronával már csak január 16-ig lehet fizetni (a visszajárót már kötelezően euróban adják). A fémpénzeket a kereskedelmi bankok azonban 2009. június végéig becserélik, a Szlovák Nemzeti Bank pedig 5 éven át, azaz 2013 végéig áll rendelkezésre. Előfordulhat, hogy a kereskedelmi bankok limitálják a becserélésre szánt pénzérmék számát. Ami a papírpénzeket illeti, a kereskedelmi pénzintézetek 2009 végéig vállalják díjmentesen a cserét. A Szlovák Nemzeti Bank ennél lényegesen nagyvonalúbb, a jegybank korlátlan ideig beváltja a koronát.
A bankok megegyeztek abban, hogy 2009. január 1-jén, továbbá a másik szlovák államünnepen, január 6-án (Három királyok ünnepe) az euróra történő zökkenőmentes átállás érdekében számos bankfiókot kinyitnak. Az előzetes tervek szerint az érintett két napon legalább 4-4 órán át lesznek nyitva a fiókok, 10 órától 14 óráig. A pénzintézetek menet közben eldöntik, hogy az egyes településeken hány fiókot nyitnak ki.
A dél-szlovákiai üzletek egyelőre nem foglalkoznak az esetleges "magyar rohammal", azzal vannak elfoglalva, hogy augusztus 8-ig végrehajtsák a duális árfeltüntetést (az euróban feltüntetett összeg csak irányár, az év végéig a piaci árfolyam az érvényes), továbbá hogy beszerezzék az új pénztárgépeket és az euróhoz szükséges szoftvert.
Ha a Szlovákiában bejegyzett társaságok nem a naptári év alapján zárják az évet, akkor két könyvelést kell elvégezniük: 2008. december 31-éig koronában kell zárniuk, majd 2009 januárjától euróban kell folytatniuk. Az egyéb adminisztrációs és számviteli feladatok ugyanazok lesznek, mint az osztrák relációban, ahol 2002-ben álltak át az euróra.
