BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kibővítik a pozsonyi repülőteret

2008. július 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A továbbra is állami tulajdonban lévő pozsonyi repülőtéren 2010 májusáig új terminált építenek, a beruházás 2,9 milliárd koronába (körülbelül 23 milliárd forint) kerül - közölte Robert Fico szlovák miniszterelnök, aki szerint a pénzügyminisztérium már jóváhagyta az invesztíciót. A légikikötő évi utaskapacitása a beruházás révén a mostani 2,6 millióról 3,5 millió főre emelkedik. Ezt követően 2012-ig a jelenlegi terminált is felújítják, ezzel a repülőtér évi kapacitása ötmillió főre nő. A kormány egyúttal magánkézbe kívánja adni a repülőtér teherforgalmi részlegét is. Lubomír Vázny közlekedési miniszter közölte: a Cargo jövőbeni üzemeltetése iránt tíz cég érdeklődött, van köztük ázsiai, orosz és német társaság is. Hat-nyolc héten belül kiértékelik az ajánlatokat, és a negyedik negyedévben már meghozható a döntés - tette hozzá. A mostani repülőtéren 14 hektárnyi terület biztosítható a teherforgalom számára és ezt 50 hektárra bővítenék, így Pozsony kapcsolatteremtő helyszínné válhat Ázsia és Nyugat-Európa között. Pozsonyban jelenleg a DHL Express csomagszállító társaság a legfontosabb légi teherszállító, amely március végétől rendszeres járatot indított a Pozsony-Lipcse vonalon - idén nyolcezer tonna küldemény szállításával számol. A DHL azért döntött a pozsonyi repülőtér mellett, mert jónak tartja fekvését és sztrádakapcsolata van Béccsel.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet