Áprilisban éves összehasonlításban 9,7 százalékkal nőtt az ipari termelés Szlovákiában a márciusi 2 százalék után. A dinamizmus döntően az autóiparnak köszönhető: az ágazat kibocsátása nem kevesebb mint 42,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi szintet. Az autóipar által gerjesztett hullámot a gumiipar, a fémfeldolgozás és a kohászat is meglovagolja. Az adat arra utal, hogy továbbra is az autógyártás a húzóágazat, pedig idén már a Samsung-Sony tandem által vezetett számítástechnikai szektort várták ebbe a pozícióba - írta a Hospodárske Noviny. A Tatra Banka elemzője úgy látja, hogy az ipar még legalább két évig 5-10 százalék közötti növekedést fog produkálni. Az elemzők azzal számolnak, hogy áprilisban a külkereskedelmi mérleg többletet fog mutatni. Az építőipar ugyancsak szárnyal: ugyan a húsvéti ünnepek miatt márciusban az ágazat csupán 7,6 százalékkal nőtt, áprilisban azonban már 17,6 százalékkal. Az ipari bérek éves összehasonlításban 9,3 százalékkal nőttek áprilisban, a reálbérek 4,8 százalékkal - jelentette a szlovák statisztikai hivatal (SSÚ), amely szerint áprilisban az iparban foglalkoztatottak átlagbére 21 292 korona (175 ezer forint) volt.
