BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Divatba jött a szerencsejáték a szomszédban

Egyre többet költenek szerencsejátékokra Szlovákiában.

2008. május 22. csütörtök, 10:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

2005-ben 34,7 milliárd, 2006-ban 43,2 milliárd, 2007-ben pedig már 53,8 milliárd koronát (körülbelül 423 milliárd forint) - írta az SME című napilap. A legtöbb pénzt a félkarú rablók nyelik el, tavaly például 22,5 milliárd koronát, a sorban a fogadóirodák következnek 9,2 milliárdos forgalommal.

A szlovák pénzügyminisztérium adatai szerint a hallatlanul felfutó videojátékok (egy év alatt 275 százalékkal nőtt a forgalmuk) tavaly már négymilliárd koronát kasszíroztak, növekvő népszerűségűek az internetes játékok, e kategória forgalma egy év alatt 112 százalékkal ugrott meg, elérve a 2,78 milliárd koronát.

Az olyan klasszikus hazardírozási lehetőség, mint a kaszinó, nem tartozik az öt legnagyobb pénznyelő közé: tavalyi 1,8 milliárd koronás (14,5 milliárd forint) forgalma csupán a hetedik helyhez volt elegendő, végezetül a lóversenyek Szlovákiában csak periferikus szerepet játszanak, mindössze négymillió koronás forgalmat könyveltek el. Ami a hazárdjátékokból származó (adómentes) nyereményeket illeti, a kockáztatók markát 2005-ben 25,8 milliárd, 2006-ban 32,6 milliárd, tavaly pedig 39,9 milliárd korona ütötte.

Az állam persze profitál a játékszenvedélyből: a szlovák pénzügyminisztérium 2007-ben 2,6 milliárd korona (mintegy 21 milliárd forint) bevételre tett szert, az önkormányzatok pedig 115 millió koronára.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet