BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közelebb a cseh egészségbiztosítók privatizálása

2008. április 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh kormány tegnap egyhangúlag elfogadta a Tomás Julínek egészségügyi miniszter által beterjesztett reformtervezetet, amelynek lényege, hogy egy híján az összes (nyolc) egészségbiztosítót privatizálnák, és az ebből származó bevételeket szétosztanák a lakosság között. A keddi kormánykoalíciós egyeztetésen némileg finomították a koncepciót, e szerint nem öt évig korlátoznák a magánkézbe kerülő biztosítók nyeresége felhasználásának módját, hanem tartósan. A Julínek-tervezet javaslata szerint a profit 85 százalékát kötelezően vissza kell forgatni az egészségügybe. A Topolánek-kormány döntése ellenére a két kisebb koalíciós pártnak (zöldek és kereszténydemokraták) továbbra is fenntartásai vannak, mivel szerintük a privatizáció során a közvagyon egy része kézen-közön eltűnhet. A két kisebb párt emellett követelte, hogy az egyetemi kórházak jellege továbbra is nonprofit maradjon - Julínek közölte, hogy eleve nem számolt az egyetemi kórházak magánosításával és a követelést beépíti a törvénytervezetbe.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet