Jövőre dobozonként átlagosan 10 koronával (kb. 75 forinttal) drágul a cigaretta Szlovákiában, miután a kormány által tegnap jóváhagyott törvényjavaslat értelmében szálanként 1,70-ről 2,10 koronára nő a dohány jövedéki adója. Ráadásul 2009 januárjában újra ugyanilyen arányú drágulás várható annak érdekében, hogy Pozsony megfeleljen az EU előírásainak. A pénzügyi tárca azzal számol, hogy az adóemelés jövőre 1,2 milliárd, 2009-ben 1,4 milliárd többletbevételt hoz a büdzsének. Az EU előírásai szerint 1000 szál cigaretta adóterhe legalább 64 euró kell, hogy legyen. Csehországban kedden hagyta jóvá a parlament a törvényjavaslatot, amelynek értelmében jövőre csomagonként átlagosan 7 koronával drágul a cigaretta.
