BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

GYORSAN NŐ A SZLOVÁKOK ADÓSSÁGA

2007. augusztus 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Viharosan nőtt a szlovák lakosság eladósodottsága 2007 első felében - 2007 januárjától június végéig 11,5 százalékkal nőttek a lakossági hitelek, elérve a 242,8 milliárd koronát (1 korona=7,30 forint), derül ki a szlovák jegybank (NBS) legfrissebb jelentéséből. A lakossági hitelekből a legnagyobb szeletet a jelzáloghitel hasítja ki, ennek részesedése 70 százalék (169,6 milliárd korona). A vizsgált időszakban legkevésbé a vásárlói hitelek nőttek (7,2 százalékkal), az összvolumen 38,7 milliárd korona, a folyószámlák túllépésével pedig 12,5 milliárd korona hitelhez jutott a lakosság. A lakosság eladósodottsága ennek ellenére még mindig meglehetősen alacsony szinten mozog. A Symsite Research piackutató társaság elemzése szerint a szlovákok még a visegrádi régión belül is sereghajtók, vagyis a legkevésbé eladósodottak, 2006-ban a bruttó hazai termékhez (GDP) viszonyított lakossági adósságállomány mindössze 15 százalékra rúgott, és a törlesztési morállal sincs gond, lévén hogy a legnagyobb súlyt képviselő jelzáloghitelek visszafizetése terén csak kirívó esetben akadozik a törlesztés.

Barabás János T.
Barabás János T.
Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet