BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőlünk északra a kórházak közel fele megszűnhet

A szlovák egészségügyi minisztérium tervezete szerint 42 intézmény alkotja majd a súlyponti kórházak körét, és mintegy 8000-rel kevesebb ággyal is biztosítani lehet a szükséges ellátást.

2007. július 30. hétfő, 07:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság cikke

A minimális kórházi hálózatról szóló kormányrendelet tervezete meghatározza, mekkora a kórházi ágyak minimális száma, amivel még biztosítani lehet a lakosság ellátását, emellett megállapítja, megyénként mennyi ágyat kell fenntartani, és megnevezi azokat a kórházakat, amelyeknek biztosítaniuk kell a sürgősségi gyógykezelést a betegek számára. A listán nem szereplő több mint 30 kisebb kórház viszont nehéz helyzetbe kerülhet, mivel esetükben az egészségbiztosítók mérlegelhetik, hogy kötnek-e velük szerződést vagy csökkentik a megrendelt teljesítményt, netán betegeiket a kiemelt kórházakba irányítják át.

A pozsonyi Új Szó értesülései szerint Dél-Szlovákiában három kórház – a királyhelmeci, az ipolysági és a vágsellyei – kerülhet hátrányos helyzetbe, ha a kormány is rábólint a rendeletre, mivel nem számítanak majd kiemelt kórháznak. Tomás Szalay, az Egészségpolitikai Intézet (HPI) munkatársa szerint az előzetes várakozásokhoz és a korábban nyilvánosságra hozott dokumentumokhoz képest jó a rendelet. Az egyik legfőbb erénye, hogy jobb az ágyak számának megyék közti megoszlása.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet