BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kórházak közel fele megszűnhet Szlovákiában

2007. július 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák egészségügyi minisztérium nyilvánosságra hozta a minimális kórházi hálózatról szóló kormányrendelet tervezetét, amely meghatározza, mekkora a kórházi ágyak minimális száma, amivel még biztosítani lehet a lakosság ellátását, emellett megállapítja, megyénként mennyi ágyat kell fenntartani, és megnevezi azokat a kórházakat, amelyeknek biztosítaniuk kell a sürgősségi gyógykezelést a betegek számára. A tervezetből kiderül: 42 intézményt soroltak a súlyponti kórházak közé, ezek alkotják majd a minimális hálózatot. A tervezet értelmében mintegy 8000-rel kevesebb ággyal is biztosítani lehet a szükséges ellátást. A listán nem szereplő több mint 30 kisebb kórház viszont nehéz helyzetbe kerülhet, mivel esetükben az egészségbiztosítók mérlegelhetik, hogy kötnek-e velük szerződést vagy csökkentik a megrendelt teljesítményt, netán betegeiket a kiemelt kórházakba irányítják át.
A pozsonyi Új Szó értesülései szerint Dél-Szlovákiában három kórház – a királyhelmeci, az ipolysági és a vágsellyei – kerülhet hátrányos helyzetbe, ha a kormány is rábólint a rendeletre, mivel nem számítanak majd kiemelt kórháznak. Tomás Szalay, az Egészségpolitikai Intézet (HPI) munkatársa szerint az előzetes várakozásokhoz és a korábban nyilvánosságra hozott dokumentumokhoz képest jó a rendelet. Az egyik legfőbb erénye, hogy jobb az ágyak számának megyék közti megoszlása.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet