BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelik a szlovák minimálbért

2007. július 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában a jelenlegi 7600 koronáról 8100 koronára (60 525 forint) emelik a minimálbért. Erre Viera Tomanová szlovák munka-, szociális és családügyi miniszter két nappal ezelőtti bejelentése szerint október elsején kerül sor, közben azonban kiderült, hogy az időpont 2008 januárjára tolódhat. Emellett a mérték ágazatoktól függően más és más lehet: egyes ágazatok a kollektív szerződésben magasabb vagy alacsonyabb összeget is jóváhagyhatnak, mint amennyit a kormány megállapít. A kormány által megállapított összeg sem végleges még, de egyelőre a 8100 korona tűnik a legvalószínűbbnek. Ezt a munkáltatók és a szakszervezetek is elfogadhatónak tartják, bár utóbbiak közölték: azzal a feltétellel fogadják el az összeget, hogy megszületik a törvényjavaslat a minimálbér valorizálásának mechanizmusáról – ennek híján magasabb összeget tartanak szükségesnek. A javaslatról hétfőn döntenek a szociális partnerek. Utoljára tavaly emelték a minimálbért, 6900-ről a jelenlegi 7600 koronára.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet