BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Románia és Horvátország tovább szenved

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét végén Romániában 15-re emelkedett a júliusi kánikula áldozatainak száma (a júniusi kéthetes hőhullám 30 életet követelt). A halálesetek nagy részét kiszáradás okozta – idézte az AP Eugen Nicolaescu egészségügyi minisztert. Bukarestben és más nagyvárosokban több ponton sátrakat állítottak fel, amelyekben vizet és elsősegélyt kaphatnak a rászorulók, a belügyminisztérium tegnap a 42 romániai megye közül húszban szólította fel a lakosságot, hogy maradjanak otthon. Az erdészeti hatóságok ugyancsak készültségben vannak, hogy megfékezhessék a kiszáradt területeken felcsapó tüzeket. A szárazság eddig 1,5 milliárd eurós kárt okozott Romániában – jelentette az erdélyi Transindex –, hatalmasak a veszteségek a gabona-, illetve a zöldség- és gyümölcstermesztésben. Horvátországban is 40 fok körüli meleget mértek a múlt héten, Zágrábban csütörtökön egy 56 éves asszony meghalt a hőség okozta szívrohamban. Ahogy a forróság elől egyre többen menekülnek a tengerpartra, úgy emelkedik ott is a halálos áldozatok száma. Idén eddig 43-an fulladtak a tengerbe – írta a Jutarnji list zágrábi napilap –, ami több mint kétszerese az egy évvel korábbinak.

Szabó Márta
Szabó Márta
Barabás János T.
Barabás János T.
Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet