Az első féléves adatok alapján máris biztos, hogy az idén több külföldi működőtőke érkezik Szlovákiába, mint tavaly. Az illetékes kormányhivatal adatai szerint az év első hat hónapjában 700,3 millió euró összegű befektetésről ütöttek nyélbe megállapodást, míg tavaly egész évben 607 millió érkezett. Az idén eddig 31 beruházási projekt indult be, amelyek együttesen mintegy 7000 állást teremtenek. A legnagyobb ezek közül a dél-koreai Samsung monitorgyára, amely a Nagyszombat melletti Voderadyban épül 320 millió euróért, az ehhez kapcsolódó alvállalkozók további 250 millió eurót hozhatnak az országba. A legtöbb projekt a kassai kerületre esik, szám szerint kilenc, ezt a pozsonyi és a nyitrai kerület követi 6–6 invesztícióval. Szlovákia az utóbbi négy évben döntően autóipari és elektronikai beruházásokat fogadott be, amelyek hozzájárultak a mintegy 9 százalékos gazdasági növekedéséhez, a tavalyi külföldi befektetéseket illetően azonban közel sem áll első helyen a térségben, a visegrádi csoport másik három országába több tőke áramlott.
