Szlovákia a bérek terén beéri Magyarországot címmel közölt összeállítást a pénteki Pravda szlovák napilap. A cikk szerint Szlovákiában 2005 és 2010 között az egyharmadával emelkednek a fizetések, ennek eredményeként 2010 környékén már egy szinten lehet a két ország átlagbére. Szlovákiában napjainkban 18 500 korona (kb. 134 ezer forint) környékén mozog az országos átlagbér. A pénzügyminisztérium által június 21-én kiadott, 2010-ig szóló prognózis szerint idén és 2008-ban 4,5-4,5 százalékkal, 2009-ben 3,7 százalékkal és 2010-ben pedig 3,8 százalékkal nő Szlovákiában a gazdaságban foglalkoztatottak reálbére. A Pravda azt állítja, a javuló szlovák gazdasági helyzet hatására 2-3 év múlva már nem lesz vonzó a dél-szlovákiai polgárok számára a magyarországi munkavállalás. Ennek oka a növekvő bérkiáramlás, továbbá a szlovák korona erősödése a forinthoz képest. A lap szerint napjainkban 100 forintért átlagosan 13,60 koronát adnak, s ez 2008 végén az ING Bank számításaiból kiindulva már csak 12,50 korona lesz. A dél-szlovákiai cégek a munkaerő hiányát látva emelik a fizetéseket, erre példa a Samsungnak beszállító ógyallai (Hurbanovo) Nuritech, ahol a nyáron 10-20 százalékos bérfejlesztést helyeztek kilátásba. A Pravda további, közelebbről meg nem nevezett dél-szlovákiai cégeket is említ, ahol érezhető fizetésemelés lesz. Helena Bohátová, az érsekújvári (Nové Zámky) munkaügyi hivatal igazgatója azért hozzátette: a magyarországi munkavállalásnak a még mindig magasabb fizetés mellett van még egy előnye, ez pedig a szlovákiainál fejlettebb szociális ellátás, magyarán a magasabb szociális juttatások. A Pravda végül leszögezi: néhány határ közeli magyar cég kis híján áll vagy bukik a szlovák munkavállalókon, például az esztergomi Suzuki 4900 alkalmazottja közül 2060 Szlovákiából érkezett.
