BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A csehek adnák a postát

2007. június 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh kormány az állami vállalatok eladásából még 400–500 milliárd koronára (körülbelül 3650–4550 milliárd forint) tehet szert – írta a Hospodárské Noviny. A még többségi állami tulajdonban lévő CEZ villamos művek állami részvénypakettjének becsült értéke 350 milliárd korona, a kormány azonban úgy döntött, egyelőre a csomagból csak hét százalékot ad el, és a bevételt a költségvetési lyukak foltozására használja fel. A közlekedési infrastruktúra bővítéséhez azonban jelentős forrásokra lenne sürgősen szükség: az állami közlekedési infrastruktúra-alap jövő évi költségvetése 45 milliárd koronával számol, ebből 15 milliárd származna privatizációs bevételekből. Ennek érdekében két kisebb vállalat, a Skodaexport és a Komercní Úverová Pojistovna biztosító eladására készül, ezekből az ügyletekből azonban legfeljebb egymilliárd korona folyik be – ez az összeg messze nem elegendő –, ezért a kormány előkészíti a prágai repülőtér, a vasút teherfuvarozási üzletága, valamint a posta privatizációját. Ennek előkészületeként még az idén leválasztja a CD Cargo vasúti teherfuvarozási részleget, a repülőteret és a postát pedig részvénytársasággá alakítja át, valamint részvénytársasággá alakítja a Budejovicky Budvar állami sörgyárat is.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet