Bár a hét végén több mint öt hét után végre kiadósan esett az eső, ezzel együtt utoljára 1881-ben hullott Szlovákiában olyan kevés csapadék áprilisban, mint most. Míg erre a hónapra átlagosan 40 milliméter csapadék a jellemző, addig idén csak egy-három milliméter esett. Ezért nem kizárt, hogy a tavaszi aszály visszaveti a termést (főleg az árpa, a zab és a kukorica esetében), ami áremelkedést okozhat. A szlovák agrártárca 25,7 millió koronát különített el a termőföldek öntözésének támogatására. Komoly problémát jelent, hogy a szlovákiai szántóföldek mindössze tíz százaléka öntözhető, ugyanis a 320 ezer hektáron kiépített rendszerből legalább 100 ezer hektáron nem működnek az öntözőberendezések. Felmérések szerint a keleti országrészben 20–40 százalékos hozamcsökkenéssel kell számolni.
