Szlovákiában a közlekedési és távközlési minisztérium terve szerint 2007–2010 között összesen 127 kilométer autópályát és gyorsforgalmi utat építenek (ebből 82 kilométer a sztráda). Ez példátlanul feszes tempó lenne, érdemes azonban szem előtt tartani, hogy 1989 óta egyetlen kormány sem teljesítette maradéktalanul útépítési tervét. A tárca elképzelése igen sokba kerül: becslések szerint 114 milliárd koronába (kb. 826 milliárd forint), amiből 21 milliárd koronát fedezne az állam. Ennek előteremtése az állami költségvetésből egyelőre teljesen bizonytalan, ráadásul az is kétséges, sikerül-e biztosítani az európai uniós forrásokból a koncepcióban feltüntetett 50 milliárd koronát.
Az idén 27 kilométerrel nyúlnak meg a sztrádák – döntően a Pozsony–Zsolna és a Zsolna–lengyel államhatár szakaszon –, majd a következő két évben is hasonló mértékben, 2010-ben, a soron következő parlamenti választások évében viszont 49 kilométerrel bővül a hálózat. A Pravda szerint a tervek ellenére 2010-ig nem épül meg a Nyitrától Zólyomon át Besztercebányáig tartó gyorsforgalmi út, jobbak viszont az esélyei a D1-es autópálya Pozsony és Zsolna közötti szakaszának, ami a Kia Motors autógyár miatt is nagyon fontos. Várhatóan felgyorsítják a Zsolna és Kassa közötti szakasz építését és megépítik a Zsolna és a cseh, valamint a lengyel határ közötti autópályát is.
