BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatot csökkentett a szlovák jegybank

2007. április 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák jegybank (NBS) monetáris tanácsa hétfőn 0,25 százalékponttal, 4,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot; ez idén már a második kamatvágás volt (márciusban is ugyanekkorát léptek). Az elemzők döntő többsége számolt ezzel, szerintük az erős korona kényszerítette ki a lépést, bár ellenérvként az inflációs veszélyeket is felhozták.
Az infláció kedvezően alakul, a kockázatok mérséklődnek, ezért a nemzeti bank megléphette a kamatcsökkentést – vélekedett Róbert Prega, a Tatra Banka elemzője. Prega szerint idén még várható további lazítás, valószínűleg a harmadik negyedévben, és ismét 0,25 százalékról lehet szó.
A jegybank már nem tart annyira az inflációtól: legfrissebb prognózisa szerint a fogyasztói árak idei éves emelkedése a várt 1,5 százalék helyett csak 1,3 százalék lesz, a gazdasági növekedés üteme pedig a korábban jelzett 8,6 százalék helyett 8,9 százalék lehet – nyilatkozta Peter Sevcovic, a monetáris tanács tagja.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet