BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fico csökkentené az áfát és a benzin árát

2007. április 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Robert Fico szlovák miniszterelnök egy vasárnapi tévéműsorban bejelentette: e héten tárgyalásokat kezdeményez a pozsonyi Mol-leányvállalattal, a Slovnafttal, mivel szerinte túl magasak az üzemanyagárak. A kormányfő azt sem tartotta kizártnak, hogy csökkentik az üzemanyag jövedéki adóját, mivel az az Európai Unió által meghatározott szintnél magasabb.
A pénzügyminisztérium ezt nem tartja megfelelő lépésnek, ám Fico közölte: ebben az esetben politikai döntésről van szó, „és ha kiderül, hogy az adómérséklés révén többet tudunk adni a népnek, akkor azt megtesszük”. Hana Simková, a Slovnaft szóvivője mindössze annyit közölt: „ha csökken a jövedéki adó, akkor azt figyelembe vesszük az árképzésnél”. Robert Fico hétfőn további ötletekkel rukkolt elő: a 19 százalékos áfa kulcsát 10 százalékra szeretné mérsékelni az internet, a tankönyvek és a könyvek kategóriájában, úgy, ahogy azt már megtette a gyógyszerek esetében. Emellett újra felvetette az osztalék megadóztatásának lehetőségét. Pénzügyminisztere mintha versenyezni szeretne vele a népszerűségi pályán. Jan Pociatek ugyancsak tegnap közölte, hogy a jövő évtől mind a személyi jövedelemadót, mind a társasági adót a jelenlegi 19-ről 16 százalékra tervezik csökkenteni.
A bevételkiesést a mintegy negyven jövedelmi adókedvezmény többségének eltörlésével pótolnák, illetve azzal, hogy eltörölnék a személyi jövedelemadó 2 százaléka meghatározott célra utalásának lehetőségét, ami a minisztérium szerint „nem vált be”.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet