Megépítik a Kassát a magyar határral összekötő, mintegy 15 kilométer hosszúságú R4-es gyorsforgalmi utat – nyilatkozta Lubomír Vázny szlovák közlekedési miniszter. Az építkezést 2009-ben kezdik. A mintegy 3 milliárd koronás (kb. 21,6 milliárd forint) beruházás révén a szlovák gyorsforgalmi úthálózat a szlovák Miglécnémeti (Milhost) és a magyar Tornyosnémeti határátkelőnél rácsatlakozik a magyar sztrádarendszerre. Vázny szerint a beruházás 2010 őszére készülhet el, ám ennek feltétele kormányközi memorandum aláírása Magyarországgal, amely pontosítaná az építkezés ütemtervét és paramétereit. A nyomvonalat már kijelölték, különösebb terepakadályok nincsenek, és pénzügyi korlátok sem állják útját az évek óta tervezett beruházásnak.
