BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szlovák orvosok támogatják a kórházbezárást

2007. április 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák egészségügyi minisztérium végre komolyan hozzáfogott a kórházstruktúra átalakításához, ezért várható, hogy egy-két hónapon belül több intézmény megszűnik, illetve nem köthet szerződést az egészségbiztosítókkal. Egyes információk szerint tíz intézmény sorsa pecsételődött meg, más források azonban 29 kórház bezárásáról beszélnek. A szakemberek egyetértenek abban, hogy Szlovákiában túl sok kórház működik, a Fico-kabinet több mint 6 ezer ággyal csökkentené a kapacitásukat. A hírekben szereplő tíz kórház megszűnése esetén mintegy 1200-zal lenne kisebb a kapacitás. Ezzel évente mintegy 575 millió korona (kb. 4,2 milliárd forint) takarítható meg, a pénzt a többi kórház fejlesztésére lehet felhasználni. A szlovák orvosi kamara támogatja a felesleges kórházak megszüntetését, mivel úgy véli, túl sűrű az intézményhálózat. „A mai hálózat még Mária Terézia rendelete alapján született, amikor azt az elvet követték, hogy lóháton egy óra alatt érjenek el a legközelebbi kórházba. Manapság viszont már mentőautókat használunk, így indokolatlan a mostani kórházsűrűség” – mondta Milan Dragula, a kamara elnöke, akit a pozsonyi Új Szó idézett.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet