A szlovák kormány ma vitatja meg a munka- és szociális minisztérium tervezetét a hárompilléres nyugdíjreform átalakításáról. A tárca az állami nyugdíjbiztosítási rendszer növekvő hiányának csökkentése érdekében azt javasolja, hogy a férfiak nyugdíjkorhatárát emeljék 62-ről 65 évre (a nőknél maradna a 62 év), léphessenek ki a magánnyugdíjpénztárakból azok, akik 40 éves kor felett léptek be. A munkapiacra most belépő fiatalok számára ne legyen kötelező a magánnyugdíj-pénztárba való belépés, a magán-nyugdíjpénztári tagok – számuk jelenleg mintegy 1,5 millió – az összesen 18 százalékos nyugdíjjárulékon belül 9 helyett csak 6 százalékot fizessenek be a magánnyugdíjpénztárba.
