BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszalépés a szlovák nyugdíjreformban?

2007. április 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák kormány ma vitatja meg a munka- és szociális minisztérium tervezetét a hárompilléres nyugdíjreform átalakításáról. A tárca az állami nyugdíjbiztosítási rendszer növekvő hiányának csökkentése érdekében azt javasolja, hogy a férfiak nyugdíjkorhatárát emeljék 62-ről 65 évre (a nőknél maradna a 62 év), léphessenek ki a magánnyugdíjpénztárakból azok, akik 40 éves kor felett léptek be. A munkapiacra most belépő fiatalok számára ne legyen kötelező a magánnyugdíj-pénztárba való belépés, a magán-nyugdíjpénztári tagok – számuk jelenleg mintegy 1,5 millió – az összesen 18 százalékos nyugdíjjárulékon belül 9 helyett csak 6 százalékot fizessenek be a magánnyugdíjpénztárba.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet