BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia még nem használja ki a lehetőségeket

2007. március 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában az idegenforgalom nem tartozik a húzóágazatok közé, a legfontosabb célpontnak a Magas- és Alacsony-Tátra, Pozsony és Pöstyén gyógyfürdője számít. A szlovák gazdasági minisztérium most dolgozik az idegenforgalom középtávú fejlesztésének stratégiáján; a dokumentum azzal számol, hogy 2013-ra a turizmusból származó devizabevételek a GDP-hez viszonyított jelenlegi 3 százalékról 4 százalékra nőnek, az elszállásolt vendégek száma 4,3 millióra emelkedik (tavaly 3,6 millió volt, 45 százalékuk külföldi), és a turisták tavalyi napi 52 dolláros kiadása 70 dollárra hízik. Javítani szeretnének Szlovákia imázsán is, ezért 2007 és 2013 között a szlovák idegenforgalmi ügynökség (SACR) külföldi képviseleteket nyit Budapesten, Tokióban, Brüsszelben, Kijevben, Londonban és Rómában. A szaktárca koncepciója azzal számol, hogy mintegy 30 síközpontot kiemelten fejlesztenek a következő években. Az országban összesen 2940 kereskedelmi szálláshely működik, 124,3 ezer ággyal, ezek kihasználtsága tavaly csupán 28,8 százalékos volt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet