A szlovák pénzügyminisztérium januári becslése szerint az ország bruttó hazai terméke (GDP) a tavalyi 8,3 százalékot követően 2007-ben 8,1 százalékkal nő, ma már azonban ez a prognózis konzervatívnak tűnik – nyilatkozta Mária Kacurová, a pénzügyi tárca makrogazdasági elemzések osztályának munkatársa. A Szlovák Statisztikai és Demográfiai Társaság által szervezett keddi pozsonyi konferencián a szlovák nemzeti bank (NBS) is ismertette a 2007-re szóló legfrissebb előrejelzését. Idén 8,6 százalékos, 2008-ban pedig 6,2 százalékos gazdasági növekedéssel számolnak – közölte Peter Sevcovic, a jegybank tanácsának tagja, hozzátéve: a prognózis kidolgozói még nem számoltak a Nagyszombat melletti Samsung-beruházással. (A dél-koreai cég síkképernyőgyárában 2008 tavaszán kezdődik a gyártás.) A beszállítókat is figyelembe véve több mint 5 ezer új állást teremtő beruházás a jegybank szerint jövőre 1 százalékponttal növeli Szlovákia gazdasági növekedési ütemét. A szlovák pénzügyi tárca szerint 2009 után is még évekig tartható lesz az évi 5 százalék körüli GDP-bővülés.
