BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiában olcsóbb lehet, Csehországban drágul a gáz

2007. február 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában a második félévben 3,97–5,64 százalékkal mérséklődhet a háztartási vezetékes földgáz ára – jelentette be tegnap Ján Klepác, az árszabályozási hivatal (ÚRSO) alelnöke. Karol Dvorák, a hivatal elnöke szerint Robert Fico kormányfő tanácsadói javasolták, hogy vizsgálják meg egy esetleges újabb árcsökkentés lehetőségét arra az esetre, ha nem nő a földgázárakat befolyásoló kőolaj világpiaci ára. A szándék ellen hat, hogy az orosz Gazprom meglebegtette: Pozsony 10 százalékos drágítással számolhat. Szlovákiában egyébként 2006 januárjában már 4,04 százalékkal csökkentek a lakossági gázárak. Csehországban az RWE Transgas gázszolgáltató szintén tegnap jelentette be, hogy áprilistól átlagosan 0,43 százalékos gázáremeléssel kell számolni, ezen belül a lakossági gáz 1,17 százalékkal drágul.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet