2007 és 2013 között megépítik a magyar határ közeli Mohiban működő atomerőmű félkész állapotban lévő 3. és 4. reaktorát – közölte Fulvio Conti, az Enel olasz áramszolgáltató vezérigazgatója, miután Pozsonyban tárgyalt Robert Fico szlovák miniszterelnökkel. A szlovák villamos művek (Slovenské Elektrárne, SE) 66 százalékos tulajdonosa várhatóan az év második felében lát neki a munkálatoknak, a két blokk üzembe helyezése 62-63 milliárd szlovák koronába (kb. 425 milliárd forint) kerül. Conti szerint a két reaktor révén pótolják az elavult apátszentmihályi atomerőmű egyik blokkjának tavaly év végi bezárása miatt kieső kapacitást, így az ország ismét önellátóvá válik villamos energiából, sőt még exportra is futja. Az Enel a vizsgált időszakban összesen 110 milliárd koronát kíván a szlovák energiarendszer korszerűsítésére, kapacitásának bővítésére fordítani, egyebek között felújítják a vajáni és a nyitranováki széntüzelésű erőművet is. A beruházást teljes egészében az Enel állja. Mohiban 1992-ben állt le a két reaktor építése, a két blokk az építés terén 70, a technológia terén pedig 30 százalékban van készen.
