BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiában nem bántják a vasutasokat(KIMARADT!!)

2007. február 6. kedd, 15:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sidó Zoltán, Pozsony
2006 november végén a szlovák vasúttársaság (ZSSK) szakszervezete sztrájkot helyezett kilátásba, mivel a társaság vezetése pénzhiányra hivatkozva közölte: téli menetrendjében kétszázzal kevesebb járat lesz, további 300 rövidebb útvonalon közlekedik, ami együttesen mintegy négyszáz vasúti alkalmazott elbocsátását vonja maga után. Minderre az állami támogatások megkurtítása miatt kényszerült volna a társaság, de végül sikerült kialkudni a szükséges összeget (A ZSSK éves működéséhez szükséges évi 8,9 milliárd koronából 3,4 milliárdot fedeznek a jegyeladások, a Fico-kormány viszont 2007-re eredetileg csak 5 milliárd korona támogatást vállalt.) A leépítés és a járatritkítás tárgytalanná válásával a sztrájk is lekerült a napirendről.
Szlovákiában négy vasúti kórház működik járóbeteg-ellátóval együtt – mondta el kérdésünkre a vasúttársaság szóvivője –, ezeket a kórházi rendszerben tervezett radikális ágyszámleépítés nem fogja érinteni. A vasúti alkalmazottak és közvetlen családtagjaik emellett ingyen utazhatnak Szlovákia területén.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet