BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén 8 százalék felett nő a szlovák GDP

2007. január 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák pénzügyminisztérium legfrissebb prognózisa szerint az ország bruttó hazai terméke (GDP) 2007-ben nem a tavaly novemberben várt 7,4 százalékkal, hanem 8,1 százalékkal nő, ami történelmi rekord lenne. Ez a vártnál nagyobb exportteljesítménynek, a bővülő hazai fogyasztásnak és a kisebb inflációnak köszönhető. A pénzügyi tárca a 2008-ra vonatkozó prognózisát is felfelé módosította: e szerint a GDP jövőre 5,2 százalék helyett 5,6 százalékkal bővül. Az új előrejelzés szerint 2007-ben 2,5 százalék helyett már csak 2,2 százalékos lesz a pénzromlás. A reálbérek az idén 4,3 százalékkal nőnek, a következő években pedig további 3,7–4 százalékkal. A három szlovák autógyár termelésének felfutása látványosan lefaragja a külkereskedelmi mérleg hiányát, ami 2008-ban 19,5 milliárd, 2010-ben pedig már csak 5,9 milliárd korona lesz. A javuló inflációs kilátásoknak megfelelően a szlovák jegybank tegnap már negyedik hónapja nem változtatott a meghatározó 4,75 százalékos kéthetes repokamaton.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet