BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia beperli az Európai Bizottságot

2007. január 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákia beperli az Európai Bizottságot az éves szén-dioxid-kibocsátásra vonatkozó, számára kedvezőtlen kvóták miatt – jelentette be tegnap Robert Fico kormányfő a kormányülést követően. A panaszt az elsőfokú európai bírósághoz február 8-áig kell benyújtani. Pozsony azt szeretné, ha semmissé nyilvánítanák az EB döntését, amelynek értelmében az ország 2008 és 2012 közötti időszakra vonatkozó éves szén-dioxid-kvótáját 41,2 millió tonnáról 30,9 millióra csökkentették. Szlovákia követelése egyébként 35,4 millió tonnáról szól. Jaroslav Izák környezetvédelmi miniszter szerint az EB nem vette figyelembe, hogy 2008 végéig két atomerőművi blokkot leállítanak, a 880 MW-os kiesést pedig csak hőerőművek üzembe állításával lehet pótolni, ami növeli a szén-dioxid-kibocsátást. Emellett azt sem mérlegelték, hogy a jelenlegi gyors gazdasági növekedés folytán a károsanyag-kibocsátás is nő. A miniszter szerint nem helyes, hogy Brüsszel a jövőbeni mennyiség megállapításakor a 2005-ös adatból indult ki, mivel az akkori enyhe tél miatt a szokásosnál is kevesebb energiát használt fel az ország.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet