A szlovák kormány azt fontolgatja, hogy felmondja a Slovenské Elektrárne szlovák villamos művekkel kötött bérleti szerződést a bősi vízmű működtetéséről. A jelenlegi állapot előnytelen Szlovákia számára, évente közel 1 milliárd koronától (kb. 7,15 milliárd forint) esik el – állította Dominik Kocinger, a bősi vízmű ügyét felügyelő szlovák kormánybiztos. A szlovák rádió úgy értesült, hogy a kormány nekilátott a hatályos szerződés jogi elemzésének, ami a szerződés felbontásának előkészületére utal. Robert Fico szlovák miniszterelnök szerint „az elemzés máris azt bizonyítja, hogy a fennálló szerződés nemcsak abszolút előnytelen a Szlovák Köztársaság számára, hanem egyenesen érvénytelen, ráadásul a kezdetektől fogva. Ezért várható, hogy a kormány a közeljövőben döntést hoz az ügyről.” Ivan Miklos volt pénzügyminiszter ebben nem lát problémát, mivel a vízmű nem volt része a villamos művek privatizációjának, azaz nincs az olasz Enel birtokában, viszont azt elutasítja, hogy a szerződés káros lenne az állam számára.
