BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felmondja Bős bérleti szerződését a Fico-kormány

2007. január 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák kormány azt fontolgatja, hogy felmondja a Slovenské Elektrárne szlovák villamos művekkel kötött bérleti szerződést a bősi vízmű működtetéséről. A jelenlegi állapot előnytelen Szlovákia számára, évente közel 1 milliárd koronától (kb. 7,15 milliárd forint) esik el – állította Dominik Kocinger, a bősi vízmű ügyét felügyelő szlovák kormánybiztos. A szlovák rádió úgy értesült, hogy a kormány nekilátott a hatályos szerződés jogi elemzésének, ami a szerződés felbontásának előkészületére utal. Robert Fico szlovák miniszterelnök szerint „az elemzés máris azt bizonyítja, hogy a fennálló szerződés nemcsak abszolút előnytelen a Szlovák Köztársaság számára, hanem egyenesen érvénytelen, ráadásul a kezdetektől fogva. Ezért várható, hogy a kormány a közeljövőben döntést hoz az ügyről.” Ivan Miklos volt pénzügyminiszter ebben nem lát problémát, mivel a vízmű nem volt része a villamos művek privatizációjának, azaz nincs az olasz Enel birtokában, viszont azt elutasítja, hogy a szerződés káros lenne az állam számára.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet