A múlt év utolsó napján lekapcsolták az elektromos hálózatról a szlovákiai Nagyszombat közelében lévő apátszentmihályi atomerőmű egyik V1-es típusú reaktorát, és megkezdték a blokk leállítását. A nukleáris fűtőelemeket egyelőre nem emelik ki, a 440 megawattos blokk hűtése több mint három évig is eltarthat. Az előző szlovák kormány még 1999-ben ígéretet tett az Európai Bizottságnak arra, hogy az elavult rendszerű reaktort 2006 végéig leállítják. A másik ugyanilyen reaktort 2008 végéig kell üzemen kívül helyezni. A leállás 17,5 milliárd koronás (kb. 124 milliárd forint) költségének egy részét Brüsszel állja. Tovább működhet viszont az 1985-ben ugyanitt üzembe helyezett erőmű két, egyenként 440 megawattos reaktora. Az első blokk leállítása következtében az ország energiatermelő kapacitása 9 százalékkal csökken, így a továbbiakban nem lesz exportálható felesleg, a másik V1-es reaktor 2008-as lekapcsolása után viszont az ország már importra szorul. Ezért sürgetővé válik a magyar határ közeli mohi atomerőmű mihamarabbi befejezése, amiről az olasz Enel, a szlovák villamos művek (Slovenské Elektrárne) többségi tulajdonosa csak 2007 első felében dönt véglegesen. Az év utolsó napján egyébként bezárták a bulgáriai kozloduji erőmű két reaktorát is, ami az uniós csatlakozás egyik feltétele volt.
