BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elektronikus útdíj Szlovákiában

2006. december 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák parlament tegnapi döntése értelmében 2009. január 1-jétől az autópályákon, a gyorsforgalmi utakon és az első osztályú közutakon bevezetik az elektronikus útdíjrendszert a 3,5 tonna feletti járművekre. Az ennél kisebb tömegű gépkocsik esetében a matricás megoldás marad érvényben. Az útdíj fizetése alól mentesülnek a belügyminisztérium, a honvédelmi minisztérium, az útkarbantartó vállalat, az országos mentőszolgálat, valamint a NATO járművei. A műszaki rendszer kiépítésére 2007 első felében írnak ki pályázatot, amit 2007 végéig értékelnek ki. A győztesnek egy éve lesz a rendszer kiépítésére, amelyet kísérletképpen már 2008 novemberében üzembe helyeznek. A rendszer üzemeltetője, a nemzeti autópálya-társaság (Národná Dialnicná Spolocnost) becslések szerint már az első évben, 2009-ben 4,8 milliárd korona (kb. 35 milliárd forint) bevételre számíthat. A rendszer kiépítése Lubomír Vázny közlekedési és távközlési miniszter szerint mintegy 2 milliárd koronába kerül. A bliccelők maximum 20 ezer korona helyszíni bírsággal sújthatók.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet