BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiában szigorú törvény várható

2006. december 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt két évben Szlovákiában számos bel- és külföldi tulajdonban lévő üzletlánc boltjaiban bukkantak romlott húsra, lejárt szavatosságú termékre, helytelenül tárolt mélyhűtött élelmiszerre. Az ügyek gyakorisága felkeltette a közvélemény figyelmét, ezért még a Dzurinda-kormány agrárminisztere, Simon Zsolt javasolta a „háromszor és elég” elv bevezetését. Ennek lényege: a romlott élelmiszereket forgalmazó üzleteket két alkalommal magas pénzbírsággal sújtják, és ha harmadszor is vétenek az élelmiszer-biztonság ellen, akkor bezárják. A törvénytervezet a Dzurinda-kabinet idő előtti lemondása miatt csak most került a parlament elé, igaz, már a második olvasatban van, és e héten végszavazás várható az ügyben.
Miroslav Jurena, a jelenlegi kormány földművelésügyi minisztere is felkarolta az ügyet, és szintén törvényjavaslatot dolgozott ki, nehogy az a vád érje a mostani kabinetet, hogy csak a Magyar Koalíció Pártja számára volt fontos az emberek egészsége. Eszerint már egyszeri vétség miatt is bezárnák a boltot, ráadásul 50 millió korona (mintegy 350 millió forint) pénzbírságot is kirónának. Simon Zsolt szerint érthetetlen, miért szükséges a pénzbírság, ha a boltot bezárásra ítélik. A Jurena-tervezet még csak az első olvasatnál tart. A két tervezet közül az egyiket valószínűleg elfogadja a parlament, de bármelyik lép is hatályba, a jelenleginél jóval szigorúbban büntetik majd a visszaéléseket.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet