BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Karcsúsít a szlovák vasúttársaság

2006. november 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák vasutak (ZSSK) szakszervezete kilátásba helyezte, hogy sztrájkot hirdet, ha újra leépítések lesznek. A vasúttársaság ugyanis a december 10-én életbe lépő új menetrendjében a mostanihoz képest kétszázzal kevesebb járat indításával számol, további háromszáz járat útvonalát pedig megrövidíti. Mindez együttesen négyszáz vasúti alkalmazott elbocsátását vonja maga után. A lépéseket a pénzhiány kényszeríti ki, a most már csak személyszállítással foglalkozó társaság éves működéséhez 8,9 milliárd korona (kb. 63 milliárd forint) szükséges, ebből 3,4 milliárd folyik be a jegyeladásból, a többit az államkasszából fedezik. Vagyis a jövő évi működéshez legalább 5,5 milliárd korona állami támogatásra volna szüksége, ehelyett a kormány csupán ötmilliárdot szán a vasútra – közölte a vasúttársasság szóvivője. Elsősorban azokat a járatokat szüntettik meg, amelyek kihasználtsága 30 százalék alatt volt, főleg ünnepnapokon és hétvégeken állítanak le vonatokat – mondta a szóvivő.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet