BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

James Bond és a pozsonyi Pendolino

2006. november 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pendolino cseh szuperexpressz holnap mutatkozik be Pozsonyban, december 10-étől pedig Slovenská Strela (Szlovák lövedék) néven megindul a rendszeres Pendolino-járat Prága és Pozsony között – közölte Ales Ondruj, a Ceské Dráhy (Cseh Vasutak) szóvivője. Az olasz gyártású szerelvények, amelyek már egy éve közlekednek a cseh vonalakon, kezdetben rendre felmondták a szolgálatot, ám napjainkban már olajozottan működnek. A decembertől üzembe állítani tervezett vonat 3 óra 49 perc alatt teszi meg a két főváros közötti távot, ami a mostani leggyorsabb járatnál 22 perccel, a rendszeres buszjáratoknál pedig 30-40 perccel kevesebb. Nem véletlenül időzítették november 16-ra a Pendolino pozsonyi bemutatását, ugyanis éppen aznap lesz a legújabb James Bond, a Casino Royale világpremierje, márpedig a részben Csehországban forgatott filmben a 007-es ügynök a Pendolino szolgáltatásait is igénybe veszi. Természetesen a szuperexpressz csak közép-európai mércével szuper, hiszen a távot átlagosan csak 100–105 km/órás sebességgel teszi meg, mindössze néhány szakaszon gyorsul fel 160 km/órás sebességre.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet