A Pendolino cseh szuperexpressz holnap mutatkozik be Pozsonyban, december 10-étől pedig Slovenská Strela (Szlovák lövedék) néven megindul a rendszeres Pendolino-járat Prága és Pozsony között – közölte Ales Ondruj, a Ceské Dráhy (Cseh Vasutak) szóvivője. Az olasz gyártású szerelvények, amelyek már egy éve közlekednek a cseh vonalakon, kezdetben rendre felmondták a szolgálatot, ám napjainkban már olajozottan működnek. A decembertől üzembe állítani tervezett vonat 3 óra 49 perc alatt teszi meg a két főváros közötti távot, ami a mostani leggyorsabb járatnál 22 perccel, a rendszeres buszjáratoknál pedig 30-40 perccel kevesebb. Nem véletlenül időzítették november 16-ra a Pendolino pozsonyi bemutatását, ugyanis éppen aznap lesz a legújabb James Bond, a Casino Royale világpremierje, márpedig a részben Csehországban forgatott filmben a 007-es ügynök a Pendolino szolgáltatásait is igénybe veszi. Természetesen a szuperexpressz csak közép-európai mércével szuper, hiszen a távot átlagosan csak 100–105 km/órás sebességgel teszi meg, mindössze néhány szakaszon gyorsul fel 160 km/órás sebességre.
