Jövőre Szlovákiában a 3,5 tonna tömeg alatti járművek számára nem drágul a sztrádamatrica, viszont 3,5 tonna felett érezhető lesz az áremelkedés – derül ki a most elfogadott kormányrendeletből. Az áremelést az indokolja, hogy nem áll rendelkezésre elegendő pénz az utak karbantartására, figyelembe kell venni a közel 5 százalékos éves infláció hatását, végezetül 2007. január 1-jével már 42,2 kilométerrel hosszabb autósztráda és gyorsforgalmi út áll a gépjárművezetők rendelkezésére, mint két évvel korábban. A szlovák úthasználattal kapcsolatos fontos figyelmeztetés: november 1-jétől 2000 korona (kb. 14 000 forint) helyszíni bírsággal sújtják azt az autóst, aki a járművében nem tart fényvisszaverő mellényt.
