Hosszú évek után előfordulhat, hogy Szlovákiában januártól nem drágul, hanem egyenesen olcsóbb lehet a lakossági vezetékes földgáz – írja a Pravda szombati száma. A képet némileg árnyalja, hogy ezt megelőzően novembertől a korábbi bejelentésnek megfelelően átlagosan 4,26 százalékkal emelkedik az ár. A jövő évi mérsékelt csökkenés több tényezőre vezethető vissza: az árhivatal (ÚRSO) nagy valószínűséggel lefaragja a gázművek által felszámolható árat, az olajár mára hordónként 60 dollárra csökkent, a korona árfolyama pedig folyamatosan erősödik a dollárhoz képest. A gázművek szóvivője az értesülést ugyan nem erősítette meg, de kijelentette: jövőre nem akarnak árat emelni. A kormány már szeptemberben kinyilvánította, hogy jövő januártól 1,4 százalékkal mérséklődhet a gáz ára, és a jelek szerint teljesül ígérete.
