A szlovák kormány végleges döntést hozott arról, hogy nem adják el a pozsonyi repülőteret a nemzetközi tenderen győztes osztrák–szlovák TwoOne konzorciumnak, amely a 66 százalékos részvénycsomagért a beharangozott beruházásokkal együtt mintegy 17 milliárd koronát (kb. 120 milliárd forint) fizetett volna. A privatizációs stop nemcsak a TwoOne-ra vonatkozik, hanem a tenderen második helyen végzett spanyol Abertisre is, de a kormány nemrég jóváhagyta, hogy a TwoOne megszerezze a kassai repülőtér 66 százalékát. A két repülőtér eladására még a korábbi kabinet hirdette meg a tendert, de a júniusi választások után hivatalba lépett Fico-kormány már az első hónapokban közölte, hogy leállít minden stratégiai privatizációs ügyletet és növelni kívánja az állami ellenőrzést a gazdaság legfőbb szektorai fölött.
A bécsi repülőteret üzemeltető Flughafen Wien, a Raiffeisen Zentralbank és a Penta pénzügyi csoport által alkotott csoport két pert is indít Szlovákia ellen, de a privatizáció leállítása más veszteséggel is jár. A jövő évi költségvetés tervezete ugyanis nem számol a légikikötőben tervezett beruházások finanszírozásával, de az üzemeltető cég a pénzhiány ellenére sem állítja le a repülőtér továbbfejlesztését: július végén kétszáz hellyel, nyolcszázra növelték a parkolókapacitást, 2008-ban pedig kétszázmillió korona ráfordítással 1200 járművet befogadó parkolóház épül. További hárommilliárd korona ráfordítással 2009-ig kibővítik és 4,5 millió utas fogadására alkalmassá teszik a terminált.
