A Nemzetközi Valutalap (IMF) arra figyelmeztet, hogy Romániában jövőre ismét meglódulhat az infláció, és a folyó fizetési mérleg hiánya a GDP 13 százalékára ugorhat. A szervezet szakértői romániai tárgyalásaik után nyilatkozva óvtak attól, hogy a kormányzat 2007-ben növelje az állami kiadásokat és puhítson a béremelési korlátokon, mivel ez megállíthatja az infláció csökkenésének folyamatát. Az IMF az idei év egészére 5,7 százalékos inflációval számol, szemben a nemzeti bank 4–6 százalékos céljával, és úgy véli, hogy jövőre 6,5–7 százalékra gyorsulhat a pénzromlás üteme. Ennek elkerüléséhez a kormánynak 2006-ban 1 százalék alatt kellene tartania a költségvetés GDP-arányos hiányát és a 2007-re kitűzött 2,5 százalék helyett nulla körülire leszorítania a deficitet.
