Az év első 7 hónapjában Szlovákia idegenforgalomból származó devizabevétele 24,06 milliárd koronára (kb. 170 milliárd forint) rúgott, ami 20 százalékkal több, mint 2005 azonos időszakában. Ugyanakkor a külföldre utazó szlovák polgárok devizaigénye csak 17 százalékkal nőtt, elérve a 17,35 milliárd koronát. A vizsgált időszakban mért 6,7 milliárd koronás idegenforgalmi többletbevétel a szlovák gazdasági minisztérium információi szerint 31 százalékkal több, mint az elmúlt év hasonló időszakában. A Szlovákiába látogató turisták száma is nőtt: az első 7 hónapban (2005-höz képest) 5,4 százalékkal, és elérte a 16,69 millió főt. Pozsony önkormányzatának adatai szerint a fapados légitársaságoknak köszönhetően különösen a Nagy-Britanniából érkezők száma emelkedett látványosan, de jól érzékelhető a távol-keleti turisták számának felfutása is.
