Csehországban a bruttó átlagfizetés 2006 második negyedévében 1291 koronával emelkedett (ez 3,9 százalékos reálbér-növekedésnek felel meg), ezzel az átlagfizetés túllépett a 20 ezres határon és elérte a 20 036 koronát (kb. 200 ezer forint) – jelentette a prágai statisztikai hivatal (CSÚ). A közgazdászok szerint a lakosság nagyobb bevétele egyrészt élénkítette a fogyasztást és hozzájárult az ország gazdasági növekedéséhez, másrészt némileg gerjesztheti az inflációt. A CTK cseh hírügynökség arra is felhívta a figyelmet, hogy a lakosság kétharmada az átlag alatt keres, sőt egyes elmaradottabb régiókban (például Karlovy Vary megyében) a lakosság közel 75 százaléka átlag alatti fizetésből él. A vállalkozói szférában a vizsgált időszakban 1346 korona volt a bérnövekedés (az átlag 20 182 korona), az állami szférában pedig 1098 korona (az átlag 19 528 korona). A prognózis szerint év végére a cseh átlagbér 20 500 korona körül fog mozogni, a 25 ezer koronás átlagot 2010 körül várják.
