BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis eladják a kassai repülőteret

2006. augusztus 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák kormány szerdai ülésén úgy döntött, nem gátolja meg, hogy a kassai repülőtér 66 százalékos részvénycsomagja a TwoOne osztrák–szlovák konzorcium kezébe kerüljön. A közlekedési minisztérium nem fellebbez a szlovák gazdasági versenyhivatal döntése ellen, vagyis a kassai repülőtér a TwoOne konzorciumé lehet, ha az akarja – nyilatkozta Lubomír Vázny szlovák közlekedési és távközlési miniszter. A szlovák versenyhivatal egy nappal a végső határidő előtt egyezett bele a magánosításba. „Mindig azt mondtuk, hogy csak ott avatkozunk bele a privatizációs folyamatba, ahol törvényt sértettek vagy nem feleltek meg minden követelménynek. Ha a kassai repülőtér esetében minden feltétel teljesült, akkor sajnos, de nem tudom érvényteleníteni a szerződést” – fanyalgott Robert Fico miniszterelnök. Michael Fazekas, a konzorcium egyik vezetője máris jelezte, hogy igényt tartanak a kassai légikikötőre. A szerződés értelmében a TwoOne a 66 százalékos részvénycsomagért 900 millió koronát fizet (6,35 milliárd forint), és 2015-ig 910 millió koronányi beruházást eszközöl a kelet-szlovákiai repülőtéren.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet