A cseh autópályákon a tervezett ütemterv szerint halad az elektronikus díjbeszedési rendszer kiépítése, így jövő januárban a 970 kilométer hosszú hálózat teljes hosszában működésbe léphet. Az első osztályú utakon ezzel szemben legalább fél évet fog késni a megvalósítás, mert a rendszer kiépítőjével, a Kapsch Telecom céggel a vártnál később kötötték meg a szerződést – közölte a közlekedési minisztérium szóvivője. A nemzetközi tenderen a Kapsch csak a második legjobb ajánlatot tette, mégis győztesnek hirdették ki, ezért a többi pályázó jogi útra terelte az ügyet, ami késleltette a folyamatot. Cseh sajtóértesülések szerint a több mint 1000 kilométeres első osztályú úthálózat fél évvel későbbi bekapcsolása a rendszerbe mintegy 1,5 milliárd korona (kb. 15 milliárd forint) kiesést jelent az államkasszának. Az elektronikus útdíj kezdetben csak a teherautókra vonatkozik.
