BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiában már létrejöttek a régiók

2006. július 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában a Csehországtól történt elválás után, a 90-es évek második felében Vladimír Meciar miniszterelnöksége idején közigazgatási reformot hajtottak végre, amelynek keretében a korábbi három kerület helyett nyolc területi egységet alakítottak ki. Ezeket magasabb területi egységnek nevezték el, de megyeként vagy kerületként is emlegetik. Ezek az egységek játsszák a régiók szerepét az unió számára, így további átalakításokra már nincs szükség. Az egységek központja az ország nyolc legnagyobb városa lett. A kisebb egységet jelentő járások és járási hivatalok a Dzurinda-kormány idején gyakorlatilag megszűntek, csak úgynevezett körzeti hivatalok működnek, melyek kisebb területi egységeket ölelnek fel. A nyolc megye a 2004-ben végrehajtott pénzügyi decentralizáció következtében komoly pénzügyi kerettel rendelkezik. A megyei önkormányzatok, illetve a megyei közgyűlések igazgatják például a középiskolák zömét, a regionális tömegközlekedést.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet