BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jót tett az IBM-nek a fogyókúra

Erős negyedéves eredménnyel rukkolt elő az IBM a New York-i zárás után.

2006. július 19. szerda, 08:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Remekül teljesített a szoftver üzletág, melyben a jelentős profitnövekedéshez a létszámleépítések is hozzájárultak. A társaság második negyedéves eredménye 11 százalékkal 2,02 milliárd dollárra emelkedett, ami részvényenként 1,3 dollárnak felel meg. Az árbevétel viszont 1,7 százalékkal 21,9 milliárd dollárra csökkent (a bázisidőszak adatában benne volt a PC-üzletág eladásából származó bő félmilliárd, anélkül számolva az árbevétel 1 százalékkal nőtt). A Reuters által megkérdezett elemzők 1,29 dolláros részvényenkénti eredményre és 21,9 milliárd dolláros bevételre számítottak.
Az IBM-részvények a kereskedés végéig közel egy százalékkal emelkedtek, majd a zárás utáni elektronikus kereskedésben további másfél százalékkal izmosodott.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet