A japán vállalat egyébként Magyarországon is aktív. Emlékezetes, a hónap elején helyezték el az alapkövét a Bridgestone Tatabányán épülő gumiabroncsgyárának, a világ 24 országában félszáz üzemet működtető társaság mintegy 50 milliárd forintot szán második közép-európai gyárára. A csaknem 200 főt foglalkoztató üzemben személyautókhoz és kisteherautókhoz készítenek majd nagy teljesítményű és széles peremű gumiabroncsokat. A termelés 2008 első felében indul és a tervek szerint 2009 első felére elérik a napi 8 ezer darabot.
