BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A sávközép alá gyengült a szlovák korona

2006. június 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hogy megakadályozza a korona további gyengülését, a szlovák jegybank (NBS) tegnap beavatkozott a piacon. A fizetőeszköz, amely 38,250 korona/euró árfolyamon nyitott, délutánra 38,55 koronára gyengült – mondta a pénzintézet szóvivője. Az intervenció nyomán a kurzus 38,35 koronára erősödött vissza. A szlovák fizetőeszköz tegnap először gyengült a 38,455 korona/eurós sávközép alá az ERM 2 árfolyamrendszer tavaly novemberi bevezetése óta, de az elemzők szerint további beavatkozások nem zárhatók ki. A leértékelődés oka a szombati előrehozott parlamenti választások után kialakult bizonytalan belpolitikai helyzet, mivel a győztes Smer párt elsőként a nemzetközi közvélemény számára elfogadhatatlan nacionalista SNS-szel és a Vladimír Meciar vezette HZDS-szel kezdte meg a koalíciós tárgyalásokat. A pénzpiacok attól tartanak, hogy ha az iménti hármas fogat alakít kormányt, akkor Szlovákiában komoly veszélybe kerülnek az eddig végrehajtott gazdasági reformok. Robert Fico, a Smer elnöke tegnap közölte: elemezni fogják, vajon Pozsony számára megéri-e betartani a 2009-es, euróval kapcsolatos céldátumot.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet